۶ دانش آموز گلپایگانی به کرونا مبتلا شدند
۶ دانش آموز گلپایگانی به کرونا مبتلا شدند

پایگاه خبری زنگ خطر / رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گلپایگان گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در شهرستان، 30 نفر از پرسنل بیمارستان و شبکه بهداشت ودرمان به کرونا مبتلا شدند همچنین از زمان بازگشایی مدارس تاکنون 6 دانش آموز به کرونا مبتلا شدند.

 
به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر / دکتر ناصر رستمی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس  اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون ۳ هزار مورد نمونه گیری در سطح شهرستان انجام شده است که حدود ۴۰۰ مورد آن مربوط به بیماران بستری بوده است. در شهرستان تاکنون تست کرونا حدود ۸۰۱ نفر مثبت بوده است که از این تعداد ۶۶۰ نفر بیمار سرپایی و مابقی بستری بوده اند.
 
وی ادامه داد: در طول یک هفته گذشته ۸۰ بیمار سرپایی مبتلا به کرونا داشتیم که با بررسی این افراد متوجه شدیم علاوه بر کاهش سن ابتلا، شدت بیماری نیز افزایش پیدا کرده است. همچنین در طول دو هفته گذشته تاکنون ۴۰ نفر در بیمارستان به دلیل بیماری کوئید ۱۹ بستری کردیم که ۳۰ درصد آنها سنی زیر ۶۰ سال داشتند.
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گلپایگان گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در شهرستان، ۳۰ نفر از پرسنل بیمارستان و شبکه بهداشت ودرمان به کرونا مبتلا شدند همچنین از زمان بازگشایی مدارس تاکنون ۶ دانش آموز به کرونا مبتلا شدند و با بررسی هایی که انجام دادیم ۷۰ دانش آموز در معرض تماس با افراد مشکوک و یا مثبت بوده اند.
 
رستمی افزود: از روزهای پیش رو خیلی نگران هستیم و می ترسیم این بیماری در شهرستان به سرعت اوج بگیرد بنابراین از شهروندان می خواهیم ماسک زدن را جدی بگیرند و از حضور در تجمعات بپرهیزند. اکنون که به خانواده ها این اختیار داده شده که نوع آموزش فرزند خود را انتخاب کنند، آموزش مجازی را در نظر بگیرند.
 
وی تصریح کرد: جراحی های غیر ضروری در بیمارستان کنسل شده است تا بتوانیم ظرفیت تخت های بیمارستان را افزایش دهیم. همچنین برای افراد بالای ۶۰ سال، مادران باردار، کادر بهداشت و درمان و افرادی که بیماری زمینه ای دارند واکسن آنفولانزا به صورت رایگان تزریق خواهد شد.